Nová Toyota Corolla

10.10.2019Všechny novinky

Nová Toyota Corolla

Historie modelu Corolla je názornou ukázkou koncepce kaizen, tedy závazku značky Toyota o průběžné zlepšování. Corolla si tak udržuje postavení klíčového modelu v rámci globální modelové nabídky značky a dlouhodobě se těší postavení nejprodávanějšího modelu světa. Vývoj Toyoty Corolla probíhá již přes půl století a přináší nové technologie se zaměřením na pohon, bezpečnost, pohodlí, praktičnost a konektivitu.

Vývoj nové Corolly, aktuálně ve 12. generaci, se věrně drží ducha inovací a závazku značky Toyota nabízet stále lepší automobily.

Postavení druhého nejprodávanějšího evropského modelu segmentu C bylo posíleno uvedením páté generace hybridního elektrického pohonu od Toyoty – elektrifikovaných ústrojí 1,8 a 2,0 litru s vyšším výkonem a lepšími jízdními schopnostmi při současném snížení spotřeby.

Nové modely jsou standardně vybaveny nejnovějším multimediálním systémem s rychlejší odezvou a bohatší nabídkou funkcí plus plně digitálním a přizpůsobitelným panelem sdružených přístrojů o velikosti 12,3" v kapličce před řidičem (od výbavy Comfort).

Zásadních vylepšení doznaly i systémy aktivní bezpečnosti a systémy na podporu řízení v rámci paketu Toyota Safety Sense s novými a zdokonalenými detekčními funkcemi, které pomáhají vyhnout se nejrůznějším rizikům v rámci každodenního provozu. Palubní komunikační modul pro dálkové aktualizace softwaru chrání bezpečnostní a multimediální funkce před zastaráváním.

Všechny tyto zásadní změny jdou ruku v ruce s modernizací stylistických prvků v oblasti exteriéru i interiéru, jako jsou např. nová provedení kol, světlomety, barevné odstíny karoserie nebo čalounění.

Corolla je nyní ještě konkurenceschopnějším modelem s ohledem na své jedinečné postavení v daném segmentu, kde zákazníkům nabízí plně hybridní elektrický pohon. Ten podporuje schopnost plně elektrické jízdy s nulovými emisemi, jakož i nízkou spotřebu paliva spojenou s nízkými emisemi – čímž reaguje na klíčové požadavky dnešních zákazníků.