Toyota C-HR je tu v modernizovaném balení

10.10.2019Všechny novinky

Jelikož je Toyota velký propagátor hybridního pohonu, není tak velkým překvapením, že hlavní změny souvisí právě s ním. C-HR se po vzoru Corolly poprvé dočkala nabídnutí dvou druhů hybridního pohonu, které byly převzaty právě z tohoto kompaktního modelu.

Dosavadní hybridní osmnástistovku tak nově doplňuje hybridní dvoulitr, který poskytuje nejvyšší výkon 135 kW (o tři kW více než v Corolle). Ke změnám ale došlo i na jedna osmičce, která nicméně pořád nabízí 90 kW.

Dvoulitrové provedení se dočkalo též nové konstrukce odpružení, díky níž má C-HR poskytnout vyšší pohodlí při jízdě. Zároveň si však má uchovat své vynikající jízdní schopnosti. Všechna provedení navíc využívají modernizovaný paket opatření ke snížení hluku, vibrací a chvění.

Konstrukční změny doplňuje také inovovaný vzhled. V jeho případě návrháři věnovali nemalou pozornost přední i zadní partii ve snaze o určité zjemnění. Přepracovány byly hlavní světlomety i koncová světla, které těží z techniky LED. Vpředu jsou světla denního svícení a ukazatele směru sloučeny do jediného zdroje, tvořícího hladkou linku nad dálkovými světly, zatímco koncová světla propojuje leskle černý spoiler.

Uvnitř je novinkou multimediální systém, který podporuje funkce Apple CarPlay a Android Auto pro integraci chytrých telefonů. Nově podporuje také aktualizaci map na dálku (OTA – Over the Air), aby měli zákazníci vždy k dispozici nejnovější verzi navigace.