Výhody

Méně starostí s běžným provozem
V rámci operativního leasingu se o všechny běžné záležitosti stará naše společnost. Zaštiťuje servisní opravy, placení povinného i havarijního pojištění. Tyto náklady má již klient zahrnuté ve své splátce, tudíž operativní leasing je ideální pro ty, kteří chtějí jednou za měsíc poslat peněžní částku a o nic jiného se nestarat a navíc nenesete riziko nízké zůstatkové ceny.

Nevyžaduje výrazné počáteční náklady
Zatímco u spotřebitelského úvěru je většinou vyžadováno, aby klient zaplatil určitou peněžní částku (tzv. akontaci, která se obvykle pohybuje v rozmezí 10 až 30 % pořizovací ceny vozu), u operativního leasingu tato povinnost odpadá.

Vyšší kvalita automobilu
U operativního leasingu se většinou jedná o pronájem nových, moderních vozů. Tudíž zde existuje nižší riziko poruch a potíží při provozu.

Žádné nepředvídané výdaje
Výhodou operativního leasingu je právě rovnoměrné rozložení servisních nákladů do pravidelných splátek, tudíž se nemůže stát, že najednou bude potřeba zafinancovat nějaký nutný výdaj na provoz automobilu.

Volitelnost služeb
Záleží zcela na Vás, zda-li chcete mít v měsíční splátky zahrnuté pneumatiky, dálniční známku, ekologickou plaketu, příp. další služby jako je pravidelné čištění vozu, apod.